Ельдорадо
День 25 "Минала ніч запаси їжі закінчувалися, але ми досі продовжували шукати Ельдорадо. Якщо хоч половина всіх тих балачок про нього є правдою, знайшовши цю країну, ми будемо казково багатими. Але не всі такі оптимістичні, вчора нас покинуло ще двоє. Зробили вони це після смерті Дейла. Бідолаху завалило камінням після обвалу. Ніколи не чув подібного крику. Ми не могли поховати його в горах, тому тіло прийшлось спалити. Завтра ми продовжимо похід у горах. Я відчуваю, що ми близько до цілі".
День 30 "Сьогодні пішло ще троє, серед них був Жак, досі не вірю як він міг мене кинути. Нас залишилося всього четверо. Але ми не припинено пошуків. Я вірю, що нам вийде найти Ельдорадо".
День 35 "Це кінець. Сьогодні моя команда збунтувалася. Вони забрали останки припасів. Я намагався їм помішати, але Джек встромив мені в бік проклятий ніж. Я лежу і стікаю кров'ю. Ну що ж мій щоденнику, моя експедиція провалилася. Я не знайшов Ельдорадо і втратив життя. Чи шкодую? Ні, це була справа мого життя, моя мрія. І я вмер досягаючи її".
Було багато людей, таких як автор цього щоденника. Так заради чого люди йшли на такий ризик, шукаючи цю, можливо вигадану країну?
Перша поява міфу про Ельдорадо пов'язана з відкриттям Америки. Орлеано, один зі сподвижників Пісарро, розмалював по-своєму фантазії індіанців та поширив їх у Європі. Країна Ельдорадо, за його словами, має лежати між ріками Амазонкою та Оріноко, у Гвіані, на берегах озера Паріме. За словами одного іспанця, на ім'я Мантінес, він прожив сім місяців у столиці Ельдорадо - Маноа, де царював король Моксо, причому детально описав облаштування королівського палацу, велич якого перевершує будь-які фантазії. Сам король Моксо, за його свідченнями, щоранку весь визолочувався, а перед тим як іти спати змивав із себе позолоту. Насправді походження легенди засноване на звичаї індіанського племені, коли при коронації вождя, його фарбували золотою фарбою, а коли той купався під кінець церемонії, в озеро кидали золоті вироби. Ельдорадо у 1537 році знайшов Гонсало Хіменес де Кесада. Проте скарбів в озері було на думку іспанців замало. Й наступники Кесади не повірили, що то було славнозвісне «Ельдорадо».
Чи існувало насправді Ельдорадо, вдасться коли не будь його найти? Хтозна, можливо це була всього лиш вигадка якоїсь жадної до грошей людина, а може й справді золота країна. Може саме тобі випаде честь знайти її. А бо ж Ельдорадо, так і залишиться черговою загадкою світу.
